درباره سایت

هدف از ایجاد سایت

این سایت در تیرماه سال ۱۳۸۹ هـ.ش با هدف ارتقاء سطح علمی دانشجویان و محققین عرصه کامپیوتر و ارتباطات، ایجاد شده است؛ لذا طیف وسیعی از دوستاران علوم کامپیوتر و ارتباطات از جمله مهندسین نرم ‏افزار و سخت افزار و کارشناسان فن ‏آوری اطلاعات (IT) را در بر می‏گیرد.

ویژگی‏های این سایت

تمام هدف این سایت، رضایت‏مندی کاربران از نحوه ‏ی ارائه خدمات است؛ لذا به جرأت می‏توان گفت که این سایت کاملاً «کاربر پسند» بوده و همه ‏ی خدمات تنها منافع کاربران را در نظر می‏گیرد. در زیر، بخش از خدمات این سایت به طور مختصر بیان شده ‏اند:

مطالب تخصصی: کتاب‏ها، مقالات و عناوینی که در این سایت قرار می‏گیرند، کاملاً تخصصی و اگر نگوییم نایاب، بسیار کمیاب هستند. به عبارت دیگر مطالب این سایت در قوطی (دکان) هر عطاری پیدا نمی‏شود! بنابراین هر مطلبی که با یک جستجوی ساده در اینترنت قابل دستیابی است، در این سایت جایی ندارد! این مطالب بنابه درخواست‏های کاربران، فراهم و در برخی موارد ایجاد می‏شوند. همچنین بخش مجزا و جدید نیز به اخبار تکنولوژی اطلاعات اختصاص یافته است.

دانلود رایگان: در این سایت، خدماتی نظیر «ارائه ‏ی رایگان کتاب‏های الکترونیکی و مراجع و مقالات تخصصی» و «ارائه‏ ی رایگان نرم ‏افزارهای تحقیقاتی، نرم ‏افزارهای عمومی پُرکاربرد» به همراه «راهنمای استفاده از نرم ‏افزارها» عرضه شده است.

رابطه ‏ی تعاملی: از آنجایی‏ که داشتن ارتباطات تعاملی با مخاطبان سایت از اولویت بالایی برخوردار بوده و بدون شک یکی از اهداف اصلی برپایی این سایت می‏باشد، سعی شده از روشهای سریع و آسان برای ارتباط میان مدیران و کاربران استفاده گردد. بازخوردهای کاربران از مطالب مختلف، خط مشی این سایت را تعیین می‏نماید؛ لذا مطالب و دسته‏ هایی از مطالب که محبوبیّت بیشتری داشته باشند، توسعه ‏ی بیشتری خواهند یافت، سریعتر به روز رسانی می‏شوند و عناوین بیشتری را شامل خواهند شد.همچنین کاربران محترم میتوانند نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را در راستای بهبود کیفیت مطالب سایت ارسال نمایند.

استفاده ‏ی آسان: برای استفاده از این سایت نیازی به ثبت ‏نام یا عضویت وجود نداشته و برای ارسال پرسش‏ها، نظرها و یا پیشنهادات خود نیاز به گذشتن از هفت‏ خوان رستم (!!!) نخواهید داشت. لذا، کاربران محترم می‏توانند سوالات خود را در زمینه‏ ی مطالب ارائه شده در سایت، از طرق مختلف ارسال نموده و پاسخ‏های خود را در سریع‏ترین زمان ممکن دریافت نمایند.

پرسش و پاسخ و سوالات متداول: برای برخی مباحث تخصصی (مثل استفاده از نرم افزارهای شبیه سازی شبکه‏ های کامپیوتری) که معمولاً چالش ‏برانگیز هستند، صفحات پرسش و پاسخ ایجاد شده ‏اند. از میان این سوالات، آن‏هایی که رایج‏تر بوده و بیش از یک کاربر آنها را مطرح کرده ‏اند، به همراه نکاتی که به تجربه کسب شده ‏اند در قسمت‏های جداگانه و تحت عنوان «سوالات متداول» طراحی و پاسخدهی شده ‏اند. از این‏رو،  این بخش‏ها دائماً در حال توسعه هستند.

دسترسی برای عموم: لینک‏های دانلود برای همگان قابل رؤیت هستند؛ لذا برای استفاده و دانلود مطالب سایت (اعم از مقالات، کتابهای الکترونیکی و نرم ‏افزارها) نیازی به طی پروسه ‏های کسل‏ کننده‏ی و گاه آزاردهنده ‏ی ثبت‏ نام نخواهید داشت. سعی شده است تا حد امکان، فایلها در همین سایت آپلود شوند تا مشکلات دانلود از سایت‏های دیگر (نظیر از کاراُفتادن سِرور، تأخیر در ارائه خدمات، تأخیر در دانلودهای متوالی، فیلتر شدن سایت‏های ارائه‏ دهنده ‏ی خدمات و …) وجود نداشته باشد. با این جود در برخی موارد که حجم فایل‏ها زیاد بوده، به ناچار از سایت‏های ارائه ‏دهنده خدمات آپلود رایگان استفاده شده است. به دلیل اهمیت استفاده از کتابهای الکترونیکی، بخش مجزا و انحصاری برای این دسته مطالب ایجاد شده است.

خبرنامه: برای به ‏روز نگه داشتن کاربران سایت و اطلاع آنها از آخرین تغییرات سایت، سرویس «خبرنامه» در سایت راه ‏اندازی شده است؛ بنابراین، کاربران سایت می‏توانند با عضویت در خبرنامه، آخرین مطالب و تغییرات سایت را به طور هفتگی یا ماهیانه (بسته به میزان مطالب به روز شده) به صورت اتوماتیک و از طریق ایمیل دریافت نمایند.

—————————————————————————————————–

برای یافتن صفحات مربوط به هر یک از مباحث مذکور، حتماً نقشه سایت را مشاهده نمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *